Аталанта постигна ценен успех с 1:0 срещу Фиорентина в мач от осмия

...

Аталанта надхитри Фиорентина и се израни на върха с Наполи

Аталанта постигна скъп успех с 1:0 против Фиорентина в мач от осмия кръг на Серия А, като по този метод към този момент има 20 точки в актива си, с колкото е водача Наполи. Отборът заема втората позиция поради по-лошата голова разлика. " Ла Виола " е на 11-а позиция с девет пункта.

Бергамаските поведоха в 59-ата минута с попадение на Адемола Лукман след асистенция на Луис Муриел, който бе изведен на добра позиция и порази врата на гостите.

Осем минути по-късно Йоаким Мееле навлезе в наказателното поле и стреля, само че Терачано парира удара му.

В последната минута от постоянното време  Лука Йович можеше да изравни резултата, но ударът му от границата на наказателното поле бе отразен от стража Спортиело.